Jak vypadají vlajkové pneu od Hankook a co nabízí na letošní zimu?

V posledních letech se o pneumatikách značky Hankook mluví čím dál víc. Dosahují vynikajících výsledků v testech pneumatik. A pořídíte je za víc než přátelské ceny. Pokud značku ještě neznáte, určitě se s ní seznamte. Představíme vám ty nejlepší modely, které stojí úvahu.

Kde se vzala značka Hankook

Značka Hankook Tire není na trhu žádným nováčkem. Byla založena v roce 1941 v jihokorejském Soulu a řadí se do první desítky největších výrobců pneumatik na světě. O kvalitě značky svědčí také spolupráce s velkými automobilkami, které obouvají své vozy v prvovýrobě pneumatikami Hankook. Do světa s nimi vyjíždí například vozy značky Audi, BMW, Porsche i Mercedes-Benz.

Prudký vzestup

Značka Hankook u nás ještě není tak známá jako třeba Continental a GoodYear, ale to pomalu mění. Hankook díky spojení s Michelinem, vlastnímu intenzivnímu výzkumu a praktickým poznatkům z moto sportu, žene vývoj pneumatik bleskově kupředu. Hankook v posledních dvou letech přinesl na trh zajímavé novinky, které ho posouvají v testech pneumatik na horní příčky.

Nejlepší modely pneumatik Hankook

Na žebříčcích popularity se na horních příčkách dlouhodobě drží letní pneumatika Hankook Ventus Prime3 K125, ekologicky zaměřená pneumatika Hankook K425 Kinergy Eco a ze zimních modelů je nejoblíbenější pneumatika Hankook Winter i*cept RS2 W452.

 

Hankook Ventus Prime3 K125

Vlajková loď značky je bezesporu model letních pneu Hankook Ventus Prime3 K125, který se soustředí především na ekonomicky smýšlející řidiče. Dosahuje vynikajícího poměru ceny a výkonu. Ventus Prime3 vás podrží stejně dobře na rozpálené vozovce i na mokré silnici. Dezén je vytvořen tak, aby minimalizoval nebezpečí vzniku aquaplaningu. A nutno dodat, že se to výrobci povedlo na výbornou.

 

Ekologické pneu Hankook Kinergy eco2 K435

Kinergy Eco2 K435 je letní pneumatika, která se pyšním vysokým kilometrovým nájezdem a také nízkým valivým odporem. Díky těmto vlastnostem vám ušetří peníze hned dvakrát. Obutí déle vydrží a zároveň sníží náklady na pohonné hmoty. Potěší vás i vynikající odvod vody z běhounu a skvělá odezva na suchém povrchu.

Žhavá novinka Hankook Winter i*cept X RW10

Zajímavou novinkou pro majitele SUV jsou zimní pneumatiky Hankook Winter i*cept X RW10. Obutí vás potěší tichou jízdou. Jeho hlukový limit je jen 72 dB. Pneumatika dosahuje také dobrých vlastností na mokru a podobně jako u předchozího modelu si i tady dal Hankook záležet na snížení nákladů za palivo.

Pokud vás čeká výběr nové sady pneu, sledujte testy pneumatik. Je to nejspolehlivější zdroj informací a cesta, jak si vybrat to pravé obutí. Hankook dosahuje v posledních dvou letech vynikajících výsledků, takže se s nimi v nezávislých testech a recenzích určitě setkáte.

 

 

Kam dál?