Kouzelná finská příroda

Finsko je velmi zajímavou zemí. Vysoká životní úroveň v moderních městech se prolíná s nádhernou až nespoutanou přírodou. A obojí je velkým lákadlem pro turisty. Kvůli svým krásám se Finsku přezdívá „Země tisíce jezer“. Ty naleznete také v celé řadě národních parků. Historické památky a kulturu naleznete ve městech Helsinki, Tampere a Turku. Pro toulky přírodou rozhodně doporučujeme zřídit cestovní pojištění

Finská příroda

Věnovat alespoň část dovolené finské přírodě je téměř povinnost. Zajímavá místa ale i národní parky naleznete téměř u každého většího města. Což je určitě výhodou. Jedním z nejdivočejších míst Evropy je rozhodně Laponsko. V některých oblastech budete mít dokonce problém narazit na civilizaci. Lze si zde udělat určitý pohled o tom, jak vypadala příroda na starém kontinentu před příchodem moderní společnosti.

Dobrodruzi jistě ocení nekonečné toulky kolem nádherných jezer a severských lesů. I vyznačené trasy jsou v těchto místech dostatečně „divoké“.

Nezapomeňte se v přírodě chovat ohleduplně. Nezakládejte ohně, nedělejte hluk a nepohazujte zde odpadky.

Národní parky

V národních parcích doporučujeme stavit se nejdříve v zákaznických centrech. Finové umí velmi dobře anglicky a se vším vám rádi poradí. Nezapomeňte si také koupit mapy, ne všude je totiž pokrytý mobilní signál. V otevřené přírodě rozhodně není těžké se ztratit.

Rozdílem mezi příjemným a nepříjemným výletem může být kvalitní obuv. I když jsou vyznačené stezky udržované, mohou se rychle změnit v mokrou bažinu. Příroda je zkrátka nevyzpytatelná.

Více informací o cestovním pojištění naleznete na https://ergo.cz.

Náš tip pro příznivce cyklistiky: Finsko nabízí spoustu míst, kde si můžete zapůjčit horské kolo a poměřit své síly s místními kopci.

Kam dál?