BURJ AL ARAB: luxusní hotel ve tvaru plachetnice

Burj Al Arab, první sedmihvězdičkový hotel na světě, se stal symbolem Dubaje i celých Spojených arabských emirátů. Hotel ve tvaru plachetnice, jeden z neodvážnějších projektů současných architektů, je vybudován na umělém ostrůvku ve vzdálenosti 280 metrů od světoznámé pláže Jumeraih Brach a s pevninou je spojen mostem. Je symbolem luxusu a vysoké kvality, týdenní pobyt v jednom z luxusních hotelových pokojů stojí přibližně sto tisíc korun.

Hotel jako z pohádky

Stavba hotelu Burj Al Arab, byla zahájena v roce 1994. V jejím průběhu se architekti potýkali s celou řadou překážek, a to i přes důkladné plány, které se připravovaly několik let. Asi nejznámější problém vznikl v posledních fázích stavby, kdy se v hotelovém atriu, 180 metrů vysokém, při jeho dokončení vytvořil srážkový mrak a muselo narychlo dojít k menším úpravám. Již o pět let po zahájení stavby se v Burj Al Arab ubytovali první hosté, ti nejbohatší lidé světa. Zájem byl tak velký, že se ani na všechny zájemce hned nedostalo.

Po vstupu do vestibulu hotelu na Vás ze všech koutů bude působit kouzlo arabské architektury. K pojízdným schodům do prvního patra se dostanete po velkolepém ručně tkaném koberci.  Pokud se budete chtít na chvíli usadit a dívat se kolem sebe, je pro Vás připraveno několik luxusních sedacích souprav, vedle nichž na stolcích jsou denně umístěny nové čerstvé květiny. Do dalších pater se můžete dostat výtahy, které jsou, stejně jako většina veškerého nábytku, který se v hotelu nachází, pozlaceny. Každé patro má svou recepci a hotel Burj Al Arab nabízí svým hostům ubytování ve více než dvě stě pokojích na dvaceti osmi podlažích. Každý z pokojů je umístěn na dvou patrech. Nejedná se v pravém slova smyslu o hotelový pokoj, ale o suitu či apartmán, z nichž rozloha té nejmenší je 169 m2 a královské apartmá zaujímá plochu neuvěřitelných 780 m2.  Z každé suity či apartmánu je nádherný výhled na vody Perského zálivu.

Ačkoliv na začátku existence Burj Al Arab byl do hotelu umožněn přístup pouze ubytovaným hostům, již několik let je možné navštívit některé části hotelu v rámci fakultativního výletu pořádaného cestovními kancelářemi. Cena výletu se liší v závislosti na vzdálenosti hotelu, v němž jsou klienti ubytováni, a to od 130 do 180 €. V ceně je zahrnuta i večeře v jedné z restaurací hotelu Burj Al Arab.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Seznam-Novinek.cz

InternetPressMedia.cz

PRwebs.cz

Kam dál?

Leave a Comment