Čaj z maliníku – proč ho pít?

Čaj z maliníku je výborná záležitost pro ženy, které se chystají k porodu. Jeho popíjením se mohou zbavit stresu, zavodněného organismu a následně si také pomoci k uvolnění pánevního svalstva. Čaj se doporučuje popíjet třikrát denně již dva měsíce před očekávaným termínem porodu.

Čaj z maliníku

 

Maliníkový čaj je čím dál oblíbenější mezi těhotnými ženami a terčem diskuzí na internetu. Jeho účinky jsou totiž prokazatelné a mnoho žen se shoduje, že díky jeho pravidelnému popíjení si výrazně ovlivnily průběh celého porodu. Příprava je přitom víc než jednoduchá.

Účinky čaje

Jelikož nepotřebujete čaj pěstovat na žádném poli ani v balkónovém truhlíku, k jeho přípavě vám postačí, když si pro krabičku zajdete do lékárny. Seženete ho bez problému i v prodejně s bylinkami nebo Zdravé výživě. Jeden sáček zalijete 250ml vroucí vody a přikryjete talířkem. Luhuje se cca 3 minuty. Poté stačí čaj lehce dochutit medem nebo citronem. Takto přípravený nápoj popíjejte třikrát denně po malých hltech. Nikdy nepřekračujte doporučené dávkování a pokud chcete čaj pít dříve jak od ukončeného 7. měsíce těhotenství, raději se poraďte s lékařem. Jaké jsou tedy účinky samotného čaje z maliníku?

  • stimuluje hladké svaly dělohy
  • uvolňuje svalstvo pánevního dna
  • odvodňuje organismus
  • podporuje laktaci při kojení
  • pomáhá k lepšímu a méně bolestivému porodu

Čaj z maliníku seženete v obchodě za 35,-Kč. K dostání je také ve formě kapek za cca 155,-Kč.

Doporučení a rady

Čaj z maliníku není vhodný pro těhotné ženy v prvním ani druhém trimestru těhotenství. Může totiž vyvolat předčasný porod či způsobit komplikace v důsledku přemíry hormonů. I45 přesto se tento čaj pije v hojné míře a opravdu má pro období gravidity výrazně dobré účinky. Pokud tedy končíte 7. měsíc těhotenství a bez problému vstupujete do měsíce osmého, můžete si čaj dopřát alespoň dvakrát denně. Listy maliníku obsahuje vitamín D a A a proč je pití čaje tolik oblíbené? Věříme, že opravdu pomáhá ke snažšímu porodu. Pokud ne, minimálně plní funkci odstraňování porodních bolestí. Tak si to tedy shrňme.

Doporučujeme:

  • pití šálku čaje 3x denně
  • začínáme užívat od 30. týdne těhotenství
  • nikdy čaj nevaříme a neluhujeme déle jak tři minuty
  • můžeme dochutit medem, citronem nebo plátkem pomeranče

Pamatujte, že na každou ženu platí něco jiného. Co pomohlo vaší kamarádce, nemusí pomoci vám a naopak. Pokud plánujete užívat čaj dříve jak od ukončeného 7. měsíce, poraďte se raději s lékařem. Totéž platí pro ženy, které jsou na tzv. rizikovém těhotenství nebo vědí jistě, že je čeká porod císařským řezem. Čaj se nedoporučuje rovněž ženám, které trpí na vysoký tlak či mají problémy se srdcem.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Finlist.cz

40plus.cz

Naše-domy.cz 

Kam dál?

Leave a Comment