Exekuce nemusí znamenat katastrofu

V životě mohou nastat různé nepříznivé situace, které se budou zdát na první pohled neřešitelné. Je ale třeba myslet na to, že vše se dá zvládnout a i přesto, že se dostanete do dluhové pasti, vede z ní opět cesta do normálního života. Jednou z okolností, která se v tomto případě může stát, je to, že dostanete exekuční příkaz na nemovitost. Jedná se o listinu, kterou je zaslána soudním exekutorem a opravňuje prodej nemovitosti v nedobrovolné dražbě

  • Jak bylo řečeno, nemusí se jednat o životní katastrofu a vy vůbec nemusíte o svůj majetek přijít. 
  • Pokud dlužník začne své závazky řádně splácet, pak k dražbě vůbec dojít nemusí. 
  • Do této situace se dostávají lidé z různých důvodů. 
  • Jedním mohou být i předražené půjčky nebo nevýhodné úvěry. Proto vždy doporučujeme využít srovnávač půjček, který vám pomůže najít ty nejlevnější.
  1. Banky mají přísná měřítka

Pokud tedy uvažujete o hypotéce, pak je nejlepším řešením bankovní poskytovatel. Základní informace získáte na webových stránkách, kde je uvedena hypoteční kalkulačka. Výhodnou hypotéky od banky je především nižší úroková sazba oproti finančním produktům od nebankovních poskytovatelů. 

  • Bankovní finanční produkty jsou ale určené pouze pro klienty s dostatečnou bonitou. 
  • Tu může ohrozit především zápis v registru dlužníků. 

Banky si totiž své budoucí klienty pečivě prověřují. Nedostatečné příjmy nebo zmíněné záznamy v registrech dlužníků jsou tedy většinou nepřekonatelným problémem. Zejména při hledání finančního produktu typu rychlá půjčka pro podnikatele. Pokud je právě tohle váš problém, pak je řešením nebankovní půjčka. V tomto sektoru se nabízejí různé druhy produktů na míru každému klientovi. Jedním z nich je například půjčka bez registru.

  • Neznamená to ovšem, že by poskytovatele nezajímala finanční minulost jeho klienta. 
  • Spíše se jedná o toleranci k záznamům. 

Prověřovat své klienty jsou ze zákona povinni i nebankovní poskytovatelé. Je to z toho důvodu, aby nedocházelo k předlužení neboli dluhové pasti. 

Kam dál?

Leave a Comment