Pletiva s bohatým využitím nejen pro chovatele

Zahradí pletivo je nepostradatelným pomocníkem pro zahrádkáře i chovatele. Ať už se jedná o čtyřhranné pletivo, šestihranné (králičí) pletivo, okrasné pletivo pro vizuální rozčlenění zahrady či jiný typ, najde pestré využití. Jako užitkové můžete použít chovatelské pletivo nebo plastové pletivo proti okusu stromků, pletivo poslouží také ke zpevnění terénu nebo architektonický prvek známý jako gabion. Jde o drátěnou konstrukci s kamennou výplní.

Pletiva pro chovatele i zahrádkáře

Chovatelská pletiva jsou všestranným pomocníkem nejen pro chovatele. Vhodná jsou pro mnoho druhů domácích a dalších zvířat jako oplocení, tvorbě voliér a klecí. Využitelná jsou ale i pro jiné účely. Snadno se instalují, v případě poškození je jednoduše nahradíte a dobře se s nimi manipuluje. Liší se od sebe především velikostí ok, sílou použitého drátu a povrchovou úpravou.

Odolná konstrukce s povrchovou úpravou

Vlastnosti chovatelských pletiv jsou uzpůsobeny jejich využití, tak, aby splnily nároky chovatelů. Konstrukce je odolná vůči rozpletení nebo poškození. Povrchová úprava slouží k ochraně pletiva vůči nepříznivým klimatickým vlivům, chemickým látkám a poškození zvířaty. Na výběr bývá varianta pozink nebo pozink + PVC. Existují ale i celoplastová pletiva k různému využití v lesnictví a na zahradě. Celoplast je lehký a dnes stále populárnější.

Jaká chovatelská pletiva patří k nejvyužívanějším?

Šestihranné králičí pletivo patří k nejvyužívanějším. Použít lze k chovu králíků i dalšího drobnějšího zvířectva: hus, slepic, kachen, krůt… Velikost ok je nabízena v různém rozsahu. Svařované chovatelské pletivo vyniká svou pevností, příkladem je pletivo voliérové. Konstrukce z ocelových drátů je bodově svařena v každém bodě jejich křížení. Výslednou pevnost samozřejmě ovlivňuje nejen pečlivost provedení, ale i síla drátu. Při montáži nebývá nutné použít žádné napínací dráty. Oblíbené je i mezi chovateli psů, jelikož psi nemají možnost pletivo rozplést a zranit se o něj při útěku. I včelaři potřebují pletivo, nejvhodnější je speciální včelařské pletivo s různou velikostí ok. Pro chov ovcí se osvědčilo pastevecké ovčí pletivo, vhodné i pro kozy a další zvířata. Nahoře a dole je zesíleno silnějším drátem, aby dobře drželo tvar.

Ať už jste zkušení chovatelé nebo s chovem teprve začínáte, budou různé typy pletiv vašim dobrým pomocníkem. Určitě oceníte ekonomicky nenáročnou variantu a výběr takového pletiva, které přesně vyhoví vašim záměrům.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

GoldBach.cz

Brilante.cz

Dveře-Praha.cz

Kam dál?

Leave a Comment