Startuje biatlonová sezona, na programu MS i závod v Novém Městě

Zimních sportů je obrovské množství a dá se říct, že téměř ve všech má Česká republika nějaké zastoupení v nabité světové konkurenci. Nejoblíbenějším a nejsledovanějším je v posledních letech bezesporu biatlon – obstojí české naděje i v letošní sezoně?


Foto: PxHere

Největší nadějí je Davidová, poslední sezona pro Šlesingra

Na začátku loňské sezony ji pomalu nikdo neznal, do kolotoče závodů totiž vtrhla jako juniorská závodnice. Markéta Davidová se však velmi rychle prosadila i mezi ženami, má za sebou několik pódiových umístění. V lednu teprve 23letá závodnice je proto díky loňským výsledkům největší nadějí české biatlonové výpravy v závodech Světového poháru v biatlonu. Je otázkou, co s touto sympatickou dívkou udělá mediální tlak, dle svých slov si jej však nepřipouští a za jedničku se nepovažuje.

V ženském biatlonu máme i další nadějné závodnice v čele s nejzkušenější Veronikou Vítkovou, dále za A-tým závodí Eva Kristejn Puskarčíková, Jessica Jislová nebo Lucie Charvátová. V přípravě se všem ženám poměrně dařilo, můžeme se tak jen těšit na jejich výkony.

Situace v mužském biatlonu je o něco horší – hvězdné časy Ondřeje Moravce jsou, zdá se, bohužel pryč, navíc jej často trápí různé zdravotní problémy. Loni byl nejlepší Michal Krčmář, ten však nepodává příliš stabilní výkony. Na lepší umístění může pomýšlet i v loňské sezoně solidní Tomáš Krupčík, u Adama Václavíka by bylo nějaké umístění v TOP 20 parádním výkonem. Uvidíme, jak se závody popasuje Michal Šlesingr, bude to už jeho osmnáctá a zároveň poslední sezona v české reprezentaci.

V únoru uvidíme i MS v biatlonu, v březnu pak závod v Novém Městě na Moravě

Pokud se zrovna nekoná zimní olympiáda, je vrcholem každé sezony vždy biatlonový světový šampionát. Ten se v roce 2020 uskuteční po 13 letech znovu v italské Anterselvě, a to ve druhé polovině února. Na loňském MS ve Švédsku nezískalo Česko ani jeden cenný kov, což se ještě za dob Gabriely Koukalové, která teď tančí v soutěži StarDance, stávalo velmi zřídka.

Čeští fanoušci biatlonu pak počátkem března přivítají ty nejlepší ve Vysočina Areně, právě v Novém Městě na Moravě se totiž bude konat 7. zastávka Světového poháru. Atmosféra bývá vždy fantastická, doufejme také v kvalitní podmínky – v tento pozdější termín už v Česku nemusí být zrovna moc sněhu. Pokud uvažujete, že přijdete našim ženám a mužům osobně zafandit, pospěšte si s nákupem vstupenek, brzy se totiž mohou vyprodat!

Kam dál?