Tipy, které váš životopis odliší od haldy papírů

Životopis je základ. Víme to všichni, a proto ho všichni posíláme. Jak tedy zajistit, aby si mezi horou papírů personalista vybral ten váš? Poradíme vám několik dobrých tipů, které váš životopis posunou na vyšší úroveň od významného provozovatele náborového portálu 123jobs.cz.

  1. Přidejte fotku

S fotkou působí životopis sympatičtěji. Personalista si představí konkrétní osobu a lépe si vás zapamatuje. 

Pozor: Není fotka jako fotka. Pokud vaše jediná použitelná fotografie je z roku raz dva, raději jí vynechte. Aby splnila účel, měla by být aktuální a ideálně vyfocená přímo pro životopis. Nepoužívejte selfíčka ani výřezy z hromadných fotografií. 

  1. Buďte struční

V první fázi výběru stráví personalista nad vaším životopisem přibližně minutu času. Proto buďte struční. Rozepsat se o všech svých úspěších je lákavé, ale životopisný román nikdo číst nebude. 

Věnujte se jen věcem, které jsou relevantní. Pokud se hlásíte na pozici event managera, vaši středoškolskou pracovní zkušenost v mekáči za pokladnou klidně vynechte. 

  1. Buďte originál

Pokud vyplníte wordovskou šablonu, budete jen jedni z mnoha. Zaujměte personalistu něčím originálním. Pohrajte si trochu s grafikou.  

Pozor: Stále mějte na paměti, že všeho moc škodí. S úpravami to nikdy nepřežeňte. Na prvním místě zůstává obsah. Personalista musí mít možnost se v textu dobře orientovat. Bude-li muset důležité informace luštit z barevných bublin, poletíte rovnou do koše. 

  1. Přidejte něco navíc

Věci, které vás odliší od davu uchazečů v životopise nesmí chybět. Studovali jste v zahraničí? Zúčastnili jste se vzdělávacího kurzu? Učili jste se netradiční jazyk? To vše zmiňte. Stanete se jedineční a pro personalistu dobře zapamatovatelní. 

  1. Přidejte odkaz na sociální sítě

Máte-li kvalitně zpracované profily na sociálních sítích, nebojte se na ně ve svém životopise odkázat. Například LinkedIn může personalistovi poskytnout všechny informace, na které v životopise zkrátka nezbylo místo. 

On-line nabídky inzerce práce a brigád najde na našem pracovním portálu 123jobs.cz. Nabídky také zobrazíme v největším českém vyhledávači práce Jobsi.cz.

123jobs

123jobs recenze

123 jobs recenze zkušenosti

Kam dál?

Leave a Comment