Několik tipů od job portálu Personalistka.cz, jak úspěšně změnit profesi

Ať už jste po škole pořádně nevěděli, co od života chcete, nebo jen toužíte po změně, čeká vás pořádná výzva. Za našich dědečků a babiček byla změna oboru něčím téměř nemyslitelným. Dnes jde o běžnou praxi. Přesto změna profese není procházka růžovým sadem. Poradíme vám, jak na to. 

  1. Prodejte se

Chybějící zkušenosti nemusí být překážkou. Zaměstnavatele uhraňte svou energií a nadšením do práce. Musíte se zkrátka prodat. 

Pokud pošlete jen neupravený životopis, nikdo podle neodpovídajících pracovních zkušeností nepozná, že právě vy můžete být ideálním kandidátem. Připojte k životopisu krátké vysvětlení, proč profesi měníte, a vypíchněte klíčové znalosti. Motivační dopis je nutností. 

  1. Zaměřte se na budoucnost

Když začínáte novou kariéru, nemáte se moc za čím ohlédnout. Netápejte v minulosti. Nemluvte o tom, že vás práce nebavila, neměli jste kam růst apod. Zaměřte se na budoucnost. Mluvte o nových výzvách, na které se těšíte. Mluvte o své motivaci a o svém nadšení do nových projektů. 

  1. Navštivte rekvalifikační kurz

Rekvalifikační kurzy vám mohou aspoň částečně vynahradit chybějící zkušenosti. Vypíchněte je v životopise i v motivačním dopise. Budoucímu zaměstnavateli tím dáte najevo, že o změnu profese vážně stojíte. Není pro vás jen prázdným výstřelem do neznáma. 

  1. Připravte se na nižší pozici

Při změně oboru se budete muset smířit se stáží nebo s pozicí pro absolventy. Pokud posledních 10 let pracujete jako vedoucí pobočku, nebude to lehké. Můžete se dostat i do situací, kdy vám bude šéfovat výrazně mladší člověk. A to nemluvíme o platu. Takové období ale nebude trvat věčně. 

  1. Obrňte se trpělivostí

Pokud vás netlačí čas ani peníze, nevzdávejte se při prvním neúspěchu. Sehnat práci v novém oboru je mnohem náročnější. Zaměstnavatelé mohou být ke změnám skeptičtí nebo zkrátka budou chtít někoho zkušeného. Své šance zvýšíte perfektně napsaným životopisem a motivačním dopisem na míru. Jinak vám ale nezbývá nic jiného než to zkoušet, zkoušet a zase zkoušet.

Práce je mnoho a času málo. Nečekejte na „vhodnou příležitost“. Najděte si vysněnou práci ještě dnes mezi tisíci nabídek inzerce práce na pracovním portálu Personalistka.cz.

123jobs

123jobs recenze

123 jobs recenze zkušenosti

Kam dál?

Leave a Comment