Škoda zaměstnavateli nemusí vyjít draho, pokud je zaměstnanec pojištěn

Ze smluvního vztahu mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem vyplývá celá řada skutečností. Zpravidla jsou zde ošetřeny všechny možné skutečnosti, které mohou z tohoto vztahu plynout. Zaměstnanec samozřejmě má určitou zodpovědnost, což pochopitelně také znamená, že může, byť nedopatřením, způsobit svému zaměstnavateli škodu. Pro takové účely je vhodné uzavřít odpovídající pojištění.

U žádného zaměstnance to není stejné

Vhodnou pojistku lze vybrat pro každého zaměstnance přesně na míru, tak aby odrážela úroveň rizika, která souvisí s vykonáváním pracovní činnosti konkrétního zaměstnance. Právě z těchto důvodů má pojištění odpovědnosti zaměstnance hned několik variant. Pojistku si přitom může se jednat jak samotný zaměstnanec, tak může zaměstnanci pojištění sjednat zaměstnavatel. Ten případně může získat také hromadnou slevu, kterou uplatní v případě, kdy potřebuje pojistit více zaměstnanců najednou. Většina nabídek pojišťoven vám umožňuje volit mezi variantami:

  • Standardního pojištění
  • Rozšířené varianty pro řidiče

Pro většinu zaměstnanců je naprosto dostatečná standardní varianta, protože pokryje většinu obvyklých případů. Přesně takto to má nastavena také pojišťovna ERGO, kde se tato varianta jmenuje Standard. Potom je tady ten druhý případ, který je určen speciálně pro zaměstnance, kteří jezdí firemním vozem, případně obsluhují stroje. U zmiňované pojišťovny je to varianta Řidič, případně také varianta Řidič PLUS, která je určena pro ty zaměstnance, kteří mají služební vůz také pro soukromé účely. Pokud tedy způsobí škodu v rámci soukromé jízdy, je to tímto pojištěním pokryto.

Pojištění dle Vašich potřeb

Z toho, co jsme si řekli výše, je naprosto zřejmé, že pojistku je nutno jejími parametry přizpůsobit tak, aby odpovídala činnosti konkrétního zaměstnance. Je například typické, že služební vůz pro soukromé účely má minimum zaměstnanců z celé firmy, a tak většině postačí levnější pojištění.

Kam dál?