Zdravé tuky pomáhají našemu organismu

Pokud bychom hledali kvalitní zdroj zdravých tuků, tak rozhodně nalezneme mnoho přírodních produktů. Ovšem mezi nejznámější a snad i nejvíce preferované budou patřit ořechy. A vzhledem k tomu, že jsme v České republice, tak rozhodně největší prim budou hrát vlašské ořechy. Ačkoliv je jejich sezóna sklizně během podzimního času, tak není problém si je zakoupit po celý rok a tak získat skutečnou zdravou superpotravinu. Kvalitní vlašské ořechy cena neovlivní, protože pokud známe jejich zdroj, který je například v bio kvalitě, tak se můžeme spolehnout na jedinečný produkt. Bude nejen pěstovaný v přísně střežených podmínkách, ale i pod certifikací, což je jistá záruka. Zdravé tuky, které jsou v nich obsaženy, budou poté přínosem pro nás.

Zdravé mlsání

Někdy nás zkrátka honí mlsná a pak snadno sáhneme po sušence nebo jiné sladkosti, která nás samozřejmě svým složením moc neuspokojí. Je rozhodně lepší mít nějakou zásobu oříšků, které si s chutí schroupeme. S jistotou pak víme, že jsme v tento moment dodali tělu potřebné vitamíny, minerály a i zdravé tuky. Také zasytí a navíc dodají tělu nějakou energii. V podstatě když bychom jedli denně jednu hrst vlašských oříšků, tak tím prospějeme svému tělu skutečně maximálně. Navíc obsahují vlákninu, která podporuje lepší trávení a také má pod kontrolou hladinu cukru v krvi. To je skvělé například při hubnutí, proto bychom je neměli ze svého jídelníčku vynechávat.  

Co dělat s vlašáky?

Když je dobrá úroda, tak to člověka potěší. Může si tak dopřát nejen denní konzumaci, ale také vlašské oříšky zapojit do kuchyně a vyzkoušet si své kuchařské dovednosti. Skvěle chutnají ve sladkých verzích dezertů, zmrzlin, zákusků, cukroví, ale pozor i zeleninovému salátu dodají dostatečné množství živin. V kombinaci se sušeným ovocem se jedná o zdravé mlsání. A kdo si rád potrpí na něco ostřejšího, tak může například vyrobit či zakoupit ořechovici, ta se ale v sekci se zdravou výživou nenalezne.

Kam dál?