Bydlení jsem si vytvořila po své a je okouzlující

Téma bydlení je nesmírně probíraným ve všech ohledech. Řešíme ho vlastně svým způsobem od chvíle, co se ocitáme v dospělém světě a opouštíme tak hřejivou náruč svých rodičů, kteří nám doposud střechu nad hlavou mohli zajistit. Jak si ale poté, co se nastěhujeme do nového bytu nepřipadat dlouhou dobu jako na návštěvě u známých, ale jako doma? Jednoduše. Stačí totiž, když si své hnízdečko takzvaně „vymazlíme“ k obrazu svému stejně tak, jako jsem to před lety udělala já s mým současným mužem.

Byt byl příliš strohý a studený. Potřeboval změnu!

Náš byt byl zpočátku nevybavený, což se dá samozřejmě pochopit. Bylo nám 27 let a oba jsme doposud měli na starost leda tak výbavu našeho pokoje na koleji v místě, kde jsme navštěvovali vysokou školu. Nemohla jsem se ale na dlouho smířit s tím, že náš nový domov je tak strohý a na první pohled studený. Začala jsem tak svépomocí a samozřejmě i za pomoci mé láskyplné maminky modernizovat a vybavovat místo tak, abychom se v něm cítili opravdu jako doma. Poté, co jsme tedy měli alespoň základní vybavení, mohli jsme se začít pouštět do malování, aplikace podlahy a dalších činností, které pod mým velením dělali z našeho smutného domu, hřejivý domov, ve kterém bych se nebála zestárnout.

Dům, který nyní stavíme, se nám velmi zamlouvá

S mým mužem jsme již od začátku snili o tom, že si jednou postavíme vlastní dům. A když se tedy letos konečně poštěstilo a mohli započít práce na výstavbě, byla jsem radostí bez sebe. Už nyní vidím, jak jsem na nákupu nových designových prvků, které náš nový domeček oživí a které mu budou slušet. Těším se také na to, až se začtu do tipů, jak se o takovýto domek starat a především, jak ošetřovat zahradu, která pro nás nyní bude naprostou novinkou. Zatím jsme ji totiž nikdy nevlastnili a já se na ni už teď nesmírně těším. Vidím se, jak budu sedět na své nové zahradě, popíjet kávu a vedle mě se bude batolit náš syn, který se narodí v říjnu.

Kam dál?