Sprchový box nebo zděný kout?

Pokud se chystáme zařídit si koupelnu, máme na výběr vanu nebo sprchový kout. Mnoho lidí v současnosti volí spíše druhou variantu. Sprchový kout nezabere tolik místa a dnes nemáme ani tolik času na koupání ve vaně. Rozhodneme – li se již pro sprchu, tak ji můžeme umístit do zděného koutu nebo si pořídit přímo sprchový box.

Zděný sprchový kout má dvě hlavní nevýhody

První z nich je větší prostor, který je třeba pro jeho stavbu vyčlenit. Druhou nevýhodou je zednická práce kolem něj. Sprchový kout umísťujeme do rohu místnosti. Na obezdívku se hodí vápenocementové cihly nebo pórobetonové tvárnice o tloušťce 75 mm. Použít však lze rovněž pálené cihly. Do sprchového koutu je nutné vybrat vhodné dveře. Nabízí se nám hned několik druhů. K oblíbeným patří posuvné dveře, ale na trhu najdeme také zalamovací, otevírací nebo shrnovací. Oproti zděnému koutu je instalace sprchového boxu mnohem jednodušší.

Dnešní typy představují skutečný komfort sprchování

Jsou často vybaveny sedátkem, masážními tryskami, ventilátorem nebo osvětlením. V nejmodernějších sprchových boxech můžeme nalézt dokonce i rádio. Kromě vybavení je důležitý při výběru také typ vaničky, který se liší jak tvarem, tak materiálem, ze kterého je vyroben. K nejrozšířenějším tvarům patří čtverec, obdélník, pětiúhelník třeba počítat s použitím předního krytu. Ten zakryje nožičky a sjednotí celkový vzhled. Důležitý je také odtok vody při sprchování, který závisí na volbě správného sifonu s vysokou průtočností, který je zakryt víčkem nebo lineárním odtokovým žlabem. Pro náročnější zákazníky jsou určeny masážní sprchové boxy s nízkou vaničkou. Sprcha pak neslouží pouze k osobní hygieně, ale stává se zároveň vhodným místem k odpočinku a relaxaci. Ke standartnímu vybavení techto luxusních sprchových boxů patří rádio s reproduktory a ventilátor.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

InternetPressMedia.cz

PRwebs.cz

Profi-články.cz

Kam dál?

Leave a Comment