Čeho se při výchově psa vyvarovat

Často se při výchově štěněte objevují různé nešvary, které psa negativně poznamenají. V tomhle článku se na tyto nešvary podíváme a doporučíme vám, jak se jich vyvarovat.

Špatné návyky

V mládí se pes velmi rychle učí. Můžeme ho naučit spoustu povelů a dovedností. Bohužel ho ale také můžeme naučit špatné zvyky, kterých ho už později nikdy nezbavíme. Často se například stává, že nezkušený páníček naučí psa běhat za auty nebo cyklisty. Ze začátku využívá auto jako způsob, jak psa rozptýlit. Sám ho naučí za ním běhat a podobně. Pak už se ale tohoto zvyku nezbaví a vzniká problém. V mládí je tedy nutné velmi pečlivě přemýšlet nad tím, co se psem děláme a co ho učíme.

Žádné trestání psa

Nezkušení páníčci psa se také dopouští té chyby, že psa nedokáží potrestat. Štěně je roztomilé a leckdy mu v okamžiku dokážeme odpustit různé neplechy. To je ale veliká chyba. Štěně tímto přístupem zjistí, že si může dovolit různé neplechy a dokonce si bude myslet, že jedná správně a nedopouští se něčeho špatného. Právě v mládí je potřeba být neústupní ve výcviku. Není potřeba bát se psa plácnout po zadku, ale pozor. Na hlavě je pes velmi citlivý a mohli bychom mu vážně ublížit.

Rozmazlení psa pamlskami

Pamlsky jsou pro psa skvělou odměnou. Nesmíme to s nimi ale přehánět. Pes velmi rychle pochopí, kdy pamlsek dostane. Pokud ho například chcete odměnit pamlskem za vzornou chůzi po vašem boku, čiňte tak střídmě a né vždy. Pak se také může stát, že se pes bude sám od sebe zastavovat a čekat, že ho odměníte. V horším případě pak může úplně odmítnout granule a čekat, až ho nakrmíte něčím lepším. Pokud se pes bude pamlsku přímo dožadovat a dělat neplechu, je potřeba ho potrestat, a nikoli odměnit aby přestal otravovat. Takto se naučí pamlsek si vydobýt a stane se z toho zlozvyk, který půjde velmi těžko odnaučit.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profolio.cz

Zprávycz.cz

Onlinepraha.cz

Kam dál?

Leave a Comment