Jak na servis notebooku po dvouleté záruce?

Jakkoliv se může zdát, že notebooky pozvolna ustupují do pozadí na úkor kompaktnějších zařízení, pravdou je, že jakožto pracovní nástroje zůstanou nepřekonané ještě hodně dlouho. Drtivá většina uživatelů jednoduše nevymění hardwarovou klávesnici za virtuální. Jenomže co s notebookem, když se porouchá po uplynutí dvouleté záruky?

Vzhledem k poměrně nízkým pořizovacím cenám elektroniky se nabízí otázka, proč se vůbec opravou zabývat. Pokud je porucha notebooku závažnější, cena opravy se pravděpodobně vyšplhá velmi vysoko. Pro typického konzumního uživatele je to pádný důvod k pořízení zbrusu nového modelu. Jenomže co s daty, které zůstaly v nefunkčním zařízení? Ať už jde o fotografie, důležité dokumenty a další pracovní záležitosti, bude potřeba je zachránit. Spousta lidí navíc notebook měnit nechce, protože jim po ergonomické stránce vyhovuje ten stávající.

S ohledem na výše uvedená fakta je zřejmé, že pořízení nového notebooku vždy není ideálním řešením. Ale jak se vypořádat s nemalou částkou za servisní úkony? Nechcete-li, aby vám oprava udělala vítr v peněžence, musíte pečlivě zvážit výběr servisu.

Pokud se již na notebook nevztahuje dvouletá záruka, nechte si ho opravit v neautorizovaném servisu. Oproti „značkovému“ je výrazně levnější a obvykle i rychlejší a spolehlivější. Proč tomu tak je, nám vysvětlili odborníci z pobočky Asus servis Brno, která je součástí Servisního centra ABAX.

Oprava notebooků Brno probíhá tak, aby byla výsledná cena co nejnižší. Technici se snaží opravit či vyměnit vadné komponenty a k výměně základové desky se přiklání jen tehdy, kdy není jiná možnost. Dalším faktorem ovlivňujícím souhrnnou částku na faktuře je cena komponentů. Brněnská pobočka ABAXu nakupuje náhradní díly na notebooky Asus levně u světových distributorů a výrobců.

Že se servis notebooky v neautorizované opravně vyplatí, potvrzují i statistiky. Pro opravu se na základě kalkulace rozhodne 8 z 10 zákazníků.

Kam dál?