Kdy je půjčka do výplaty dobrý nápad?

Do podobné situace se může dostat kdokoliv. Na účtu vám nezbude ani koruna a do výplaty zbývá ještě několik dní. Bohužel se stane něco nečekaného. Například se porouchá pračka nebo automobil, tedy věci, bez kterých se většina lidí dlouho neobejde. Anebo narazíte na zboží ve velmi výhodné slevové akci, ale potíž je v tom, že vám na něj něco málo schází. Jak momentální finanční deficit elegantně vyřešit? Pomůže vám vhodně zvolená rychlá půjčka.

Seznamte se s půjčkou do výplaty

Půjčky do výplaty u nás patří k nejvyhledávanějším typům úvěru. Jedná se o tzv. mikropůjčky ve výši několika set až tisíc korun s krátkodobou splatností ve formě jediné splátky. V praxi to znamená, že si půjčíte menší částku, nastavíte termín úhrady (obvykle v rozmezí 30 dní) a v daný den dluh splatíte. Případně si splatnost za fixní poplatek prodloužíte.

Rychlá půjčka před výplatou slouží jako finanční injekce pro případy, kdy není vhodné využívat jiné finanční produkty – klasický úvěr, kontokorent nebo kreditní kartu. K výhodám patří jednoduché a velmi rychlé vyřízení online, nevýhodou je vyšší RPSN.

Je tento typ půjčky bezpečný?

Ještě relativně nedávno byl trh s nebankovními půjčkami jako jedna velká džungle. Nabízely je i méně solidní firmy, které cílily na problémové klienty, a záměrně půjčovali lidem, u nichž bylo pravděpodobné, že nedodrží smluvní podmínky.

Dnes je situace jiná – půjčky mohou poskytovat pouze certifikované společnosti. Nebankovní sféru reguluje ČNB a poskytovatelem se mohou stát pouze subjekty, které splní náročné podmínky. Přesto buďte při výběru konkrétního produktu obezřetní a zvolte variantu s nejlepšími parametry.

Půjčit si můžete i zdarma!

Některé nebankovní společnosti nabízející rychlé půjčky lákají nové klienty na první půjčku zdarma. V praxi to znamená, že vrátíte jen tolik, kolik si půjčíte – bez jakýchkoliv poplatků a úroků. Aktuálně takovou možnost nabízí Via SMS.

Kam dál?