Využijte sociální média ve váš prospěch

Sociální média vám mohou pomoci rozšířit síť vašich kontaktů a získat novou práci, ale na druhou stranu se i může stát, že vás o možnost získání práce připraví. Podle toho, co na sociálních sítích děláte a co sdílíte, můžete na náboráře působit jako zodpovědný schopný zaměstnanec nebo někdo, koho není možné brát vážně. Mnohé firmy při náboru prochází sociální sítě uchazečů, je proto dobré si dávat pozor, co na sociálních sítích sdílíte. Díky následujícím několika tipům budete moci sociální média využít ve váš prospěch a minimalizovat jejich negativní dopad na vaši kariéru.

Facebook

Je vhodné mít na facebooku i nějaké veřejné příspěvky, projevíte tak svou osobnost, nebo alespoň ukážete, že jste člověk z masa a kostí. Vyhněte se ale přidávání náhodných nebo kontroverzních postů. Také je vhodné odstranit nebo dát jako neveřejné fotky z pánské jízdy, kde jste to trochu přehnali s alkoholem. Když budete likovat a sledovat stránky firem, které obdivujete, získáte témata k hovoru při pohovoru. Je možné, že se díky tomu také hned dozvíte, když bude vaše oblíbená firma nabírat nové zaměstnance.

Instagram

Pokud jste výtvarník, grafik nebo ilustrátor, je instagram je skvělým místem, kde můžete propagovat svou značku a ukázat svou tvorbu. V takovém případě si určitě založte instagramový profil zaměřený na vaši tvorbu. Pochlubte se odkazem na tento profil i ve vašem životopisu a aktivně na svůj instagramový profil přispívejte. Pokud budete používat profil pro své profesní účely a jako svou značku, je lepší použít své občanské jméno nebo vámi registrovanou značku, než nějakou přezdívku.

Twitter

Na twitteru se snažte rozložit svoje tweety během času tak, abyste byli aktivní průběžně během dne. Ideálně tak 2x až 3x. pokud to váš časový harmonogram neumožňuje, můžete vydání tweetu přednastavit dopředu. Sdílejte informativní, ale solidní a spolehlivé články z vašeho oboru a zkuste se spojit s lidmi, které profesně obdivujete.

LinkedIn

LinkedIn je hlavní sociální sítí s profesním zaměřením. Pokud jste zaměstnaní, ale hledáte si jinou práci, dejte si pozor na nastavení soukromí na vašem účtu. Jsou možnosti, jak se na LinkedIn spojit s náboráři tak, aby to nevěděl váš nadřízený. Pravidelně svůj účet aktualizujte a zajistěte, aby splňoval zásady SEO, pokud je to možné.

TIP: zajímavé nabídky práce naleznete také v Praze.

Kam dál?

Leave a Comment