Hlavní tah z Brna do Vídně prochází opravou. Doprava je odkloněna přes centrum Mikulova

Až do 3. října by měla trvat omezení, která pro řidiče znamenají nové komplikace, pokud se chtějí vydat směrem na Vídeň od Brna nebo zejména opačným směrem. Ředitelství silnic a dálnic totiž opravuje hlavní tah I/52. Pojďme si k tomuto omezení říci o něco více, jak to komplikuje řidičům dopravu a kde vede objízdná trasa.

Kde práce probíhají?

Protože není možné, aby stavební práce probíhaly za plného provozu, je nutno počítat s omezením. Silničáři budou na tomto místě pracovat v úseku od okružní křižovatky, která je u nákupního centra Billa, až po křižovatku se silnicí I/40 směrem na Břeclav.

Důležité je, že bude průjezdný úsek od zmiňovaného kruhového objezdu směrem k hranicím, takže tady řidiče vážnější komplikace nečekají. Jiné to však je v opačném směru, kde bylo nutné objízdnou trasu vést přes centrum města. Řidiči by měli pečlivě sledovat svislé a vodorovné dopravní značení, které je navede na objízdnou trasu. K objízdné trase si něco řekneme nyní dále.

Objížďka přes Mikulov

Samotná objízdná trasa je specifická tím, že vede přes centrum Mikulova. Zvýšila se tak lokálně dopravní zátěž a komplikuje se celková dopravní situace v centru. Jiná možnost zde však bohužel není. S ohledem na konkrétní objízdnou trasu tato vede ulicemi:

  • Brněnská a 22. dubna
  • Dále Vídeňská, Komenská a Valtická

Takto naplánovaná objížďka tak bude od všech vyžadovat zvýšenou trpělivost. Naštěstí se však u Brna na dálnici D1 už dokončily s předstihem opravy mezi sjezdy na D2 a D52, takže zde se naopak dopravě ulevilo. Dopravní značení v Brně tak přestalo upozorňovat na zdejší dopravní omezení počínaje 11. zářím, kdy už je úsek opět průjezdný bez omezení. Dopravní situace v Brně a okolí však nadále není ideální, za což ostatně může především stále chybějící dálnice na Vídeň, kterou už několik vlád po sobě nedokáže dotáhnout do konce.

Zdroj / foto: rsd.cz.

Kam dál?

Leave a Comment