Dohledávací detektor Fisher F-Pulse

FISHER – 1.a nejstarší výrobce detektorů kovu na světě představuje nový pulsní pinpointer. Záměrem firmy bylo navrhnout a vyrobit nejvýkonnější dohledávací detektor na trhu a vyslyšet tím volání nejednoho lovce pokladů po dohledávačce, která by byla dostatečně robustní, vodotěsná, měla moderní design, snadné ovládání a dokázala si udržet vysokou citlivost i v těch nejobtížnějších půdních podmínkách.  Pulsně-indukční technologie umožňuje tomuto pinpointeru fungovat i tam, kde ostatní přístroje selhávají. Ať již se jedná o silně mineralizovanou půdu nebo slanou vodu, Fisher F-Pulse si drží svou stabilitu a jde hlouběji než všechny konkurenční produkty, které v takovýchto podmínkách ztrácejí nejprve citlivost a pak i funkčnost.

F-PULSE má promyšlenou ergonometrii, dobře se drží a snadno se ovládá pomocí jediného tlačítka. Na jeho vývoji se podíleli zkušení hledači s úmyslem svoje hobby posunout na ještě na vyšší úroveň. Detektor je napájen (2) AA – 1,5V bateriemi na které vydrží až 25 hodin a je vyroben se speciálního materiálu odolného proto opotřebení.

Dohledávací detektory neboli Pinpointery jsou obecně určeny k rychlému a snadnému dohledávání drobných kovových předmětů, které navíc často bývají stejné barvy jako je zemina. V závislosti na nastavené míře sensitivity/citlivosti, dokáže ten nejlepší pinpointer detekovat předměty velikosti mince na vzdálenost 6 až 8cm. Postup hledání je takový, že nejprve po odkopání zeminy pohybujeme hrotem dohledávačky ve vytvořené hromádce na povrchu. Pokud při tom neobdržíme žádný tón, signál, pokračujeme v prozkoumávání jamky a jejích stěn. Ve chvilce kdy se přiblížíme k hledané věci, F-PULSE ji ohlásí tónem a/nebo vibrací. Hlasitost signálu a intenzita vibrace bude záviset na aktuální vzdálenosti hrotu a protáhlé sondy pinpointeru od lokalizovaného předmětu. Nový Fisher F-Pulse je ale tak výkonné zařízení, že umožní vyzkoušet i jinou metodu. Jestliže hledaný cíl není příliš hluboko pod povrchem (více než cca 7cm), F-PULSE jej dokáže na rozdíl od ostatních méně dohledávacích detektorů dokáže lokalizovat předtím, než začnete kopat. Takovéto zaměření z povrchu může výrazně zredukovat množství odstraňované zeminy nebo písku. Ušetříte tím tak jednak čas a jednak neponičíte trávník.

Detekční sféra pinpointeru je 360° kolem hrotu a těla jeho protáhlé sondy. Pro přesné dohledání používejte samotný hrot, pro prohledání většího prostoru pak celou stranu sondy. F-PULSE  detekuje všechny kovy bez rozdílu, tedy feromagnety (železo, ocel) i barevné kovy. Signalizace (tón, vibrace nebo obojí) je proporcionální, to znamená, čím bude cíl blíže, tím bude signál silnější a naopak.

Pinpointer F-Pulse nabízí mnoho prvků a funkcí:

 • Ovládáním jediným tlačítkem
 • Nastavitelná citlivost
 • Rychlé doladění
 • Alarm při ztrátě
 • 360 stupňový záběr-krytí
 • Vodotěsnost do 2 metrů
 • Vysoká citlivost – nejhlubší pinpointer na trhu
 • Automatická zemní/půdní kalibrace
 • Měřítko (cm a palce)
 • Nastavitelné super výkonné LED světlo
 • Automatické vypnutí
 • Očko pro šňůru na nošení kolem krku

Kam dál?