Lásky, které hýbaly dějinami

Láska jednoznačně není výsadou pošetilého mládí. Byť se s věkem stále více uklidňujeme, usazujeme a vyjasňujeme si priority, může nás i v relativně pokročilé životní fázi zaskočit, že jsme se náhle intenzivně zamilovali.

Na lásce je moment překvapení jednoznačně tím nejkrásnějším. Nemůžeme si být jisti, kdy přijde a jak prudkou silou nás zasáhne.

Mnoho milostných příběhu dokonce vstoupilo do dějin. Tragický konec nabral příběh překrásné Kleopatry a Marca Antonia. Láska mezi Paridem a Helenou zase přímo tragédii způsobila, neboť vyvolala pád Tróji.

Tento pouhý zlomek ze silných příběhů, které hýbaly dějinami, dokazuje, jakou moc láska má. A také to, že překlenuje věky. Ačkoli se společnost vyvíjí a mění, také dnešní lidé zas a znovu prožívají svá milostná dramata jako jejich předkové.

A platí to pro běžné lidi, ale i pro slavné spisovatele, hudebníky a další umělce. Mnozí z nich svou zkušenost reflektovali v podobě zajímavých citátů o lásce. Které jsou ty nejkrásnější? Chcete se dočíst o dalších zajímavostech, mrkněte se na tomto blogu. Například jaké jsou motivy zvířat u šperků.

Kam dál?

Leave a Comment