Nákupy oblečení online: jak ušetřit za nákupy na internetu?

Nakupování oblečení přes internet s sebou přináší řadu výhod – žádné fronty, výběr oblečení z pohodlí domova a také zboží, které kamenné obchody třeba ani nenabízejí. Při nakupování online lze navíc ušetřit poměrně hodně peněz. Jak na to?

Značkové oblečení se slevou

Oblečení různých značek lze za výhodné ceny pořídit v online outletech i sezónních výprodejích. Ty začínají koncem každého ročního období a umožňují ušetřit i 50 % z původní ceny. Vysokých slev lze využít především po Vánocích. Místo půjčky na vánoční dárky se tedy vyplatí počkat a nejbližší obdarovat o něco později.

Širokou nabídku outletového zboží má například britský e-shop Asos, který nabízí oblečení i módní doplňky. Velké výprodeje pořádá také německý e-shop Zalando, který v loňském roce vstoupil na český trh. Při nákupu zákazníci navíc neplatí poštovné.

Čínské e-shopy

Také v případě nákupů zboží z Číny lze za oblečení ušetřit. Čínské e-shopy nabízejí velké množství moderního oblečení a doplňků za bezkonkurenční ceny. Vždy je lepší využít spíše ověřených obchodů, mezi něž patří například Zaful nebo NastyDress. Alternativou jsou e-shopy jako AliExpress, eBay nebo Wish, které zprostředkovávají obchody mezi čínskými prodejci a zahraničními zákazníky. Výhodou posledního zmíněného e-shopu je, že vše včetně zákaznického servisu je na Wish v češtině.

Cashback portály, věrnostní programy a speciální akce

Další možností jsou cashback portály. V případě nákupu přes cashback portál se zákazníkovi vrátí určité procento z utracené částky. Nakupovat oblečení je možné například prostřednictvím serveru Tipli. Věrnostní programy jsou zase určeny pravidelným zákazníkům, kterým přinášejí různé výhody včetně slev.

Někdy se také může vyplatit s nákupem oblečení počkat na speciální akce jako Black Friday v listopadu nebo Cyber Monday, které připadá na první pondělí po americkém Dni díkůvzdání.

Kam dál?