Školka Praha je důstojným místem dětství

Když jsme s mužem přemýšleli nad tím, do jaké školky umístíme naši dceru, ač bydlíme v centru Prahy, možnosti se nám s každou školkou stále více zužovali a náš výběr byl omezen na potřebné minimum. Ani z jedné školky jsem ovšem nebyla příliš nadšená. Minimum aktivit, které v nich rozvíjí schopnosti dětí, často velmi věkově starší personál, který ve mně vzbuzoval post komunistický režim a s tím spojené staré metody učení, mě utvrdil v tom, že pro mou dceru bude jediným východiskem soukromá školka Praha, která nadchla jak mě, tak mou dceru. Ihned, co má vychovatelka otevřela brány školky, nemohla jsem se já, ani moje Anežka vynadívat na tak ohromně domácké prostředí, které na nás dýchalo ze všech stran. Od podpisu smlouvy jsem tak byla opravdu velmi, ale velmi blízko a to během několika málo minut.

Mateřské školky Praha často nejsou příliš důstojné

Mateřské školky Praha velmi často nebývají příliš důstojné a děti se v nich jednoduše necítí dobře. Dle mého názoru jsou mateřinky takzvaně nedostatkovým zbožím a spousta rodičů se musí spokojit s tím, že jejich dítě ve školce nebude šťastné, o čemž já nemohu ani slyšet. Chci pro svou Anežku jen to nejlepší a jsem proto schopna obětovat téměř cokoliv. Navíc, otevírací doba, která je od sedmé hodiny ranní do sedmé hodiny večerní, mě utvrdila v tom, že shon v zaměstnání a péči o dceru mohu skloubit na jedničku, jelikož mi školka vždy vyjde vstříc. O večerním hlídání ani nemluvě.

Školka musí děti bavit

Posadit dítě do kouta dát mu do ruky panenku a říct „hraj si!“ je podle mě nedůstojné a děti si posléze tyto zážitky musí odnášet i do budoucího života. Školka musí dítě bavit, musí se v ní cítit téměř jako doma, být v ní spokojené a chtít se do ní každý den vracet. Dále je dle mého názoru ukázkou dobré školky i fakt, že v ní existuje celá řada aktivit, které nedají šanci dětské nudě. Navíc v nich rozvinou jejich tvůrčí schopnosti a naučí je, jak se chovat v kolektivu vrstevníků. Přesně to je pro mě i mého muže školka, jak má být a takovou teď navštěvuje i Anežka.

Kam dál?